Týden knihoven 2019
Týden knihoven je celostátní akce, ke které se naše knihovna pravidelně přihlašuje. V letošním roce proběhl, jeho 23. ročník, ve dnech 30. září – 6. října 2019. Týden knihoven vyhlásil Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP), tentokrát na téma – REGIONÁLNÍ HISTORIE.
V Knihovně městyse Křemže můžete i letos zhlédnout výstavu fotografií z akcí, pořádaných knihovnou v uplynulých letech.
K dalším uspořádaným akcím, patří již tradičně dny otevřených dveří, v kterých si přišlo knihovnu prohlédnout pět návštěvníků, a všichni se do knihovny také přihlásili.
Ti, kteří přišli v tomto týdnu do knihovny, si mohli odnést vyřazené knihy a časopisy zdarma. A pro žáky ZŠ Křemže jsem uspořádala čtyři besedy.
Na závěr uvádím nejčtenější knihy v naší knihovně v tomto roce.
Naučná literatura pro dospělé
Aleš Palán Raději zešílet v divočině
Jitka Vodňanská Voda, která hoří
Peter Wohlleben Tajný život stromů
Hynek Klimek Šumava: Českokrumlovsko
Jaroslav Kocourek Příběhy míst naší země
Marie Kondo Žít s radostí
Ladislav Zibura Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii
Beletrie pro dospělé
Patrik Hartl Malý pražský erotikon
Patrik Hartl Prvok, Šampón, Tečka a Karel
Patrik Hartl Okamžiky štěstí
Anne Jacobs Panský dům
Alena Mornštajnová Hana
Robert Bryndza Chladnokrevně
Robert Bryndza Do posledního dechu
Patrik Hartl Nejlepší víkend
Alana Kirk Matka, dcera, nebo já
Hana Marie Körnerová Pán hor
Robert Bryndza Dívka v ledu
Robert Bryndza Noční lov
Harlan Coben Nenech to být
Katarina Gillerová-Brezníková Kroky v dešti
Táňa Keleová-Vasilková Střípky
Táňa Keleová-Vasilková Přítelkyně
Alena Mornštajnová Hotýlek
Vlastimil Vondruška Husitská epopej
Jan Bauer Jsi můj král
Naučná literatura pro mládež
Kateřina Gargančiková Příběh vody
101 věcí, které bychom měli vědět o koních
Lucinda Green Abeceda jezdectví
Eva Kiss Bitay Víš to? Zajímavosti ze světa
Tomislav Senčanski Mladý vědec
Beletrie pro děti a mládež
Barbíe
Cube Kin Deník malého Minecrafťáka
John Flanagan Hraničářův učeň
Eva Bešťáková Pohádky z loutkového divadla
Inna Brandt Soví kouzlo
Soman Chainani Škola dobra a zla
Jaroslav Foglar Hoši od Bobří řeky
Aimee Harper Psí ráj
Jess Black Strážkyně krystalů
Andy Griffiths Ztřeštěný dům na stromě
Jeff Kinney Deník malého poseroutky
Sarah Maas Krvavé ostří
David Walliams Babička drsňačka