Pobočka Mříč p7171628kopie2.jpg

Výpůjční doba knihovny:         Úterý              14.00 – 17.00

On-line katalog:     db.knih-c.cz/clavius/mric/

Registrační poplatky:

Dospělí                                                                                    50,- Kč
Děti a studenti                                                                       10,- Kč
Čtenáři nad 70 let                                                                 zdarma

p7171627kopie2.jpg

p7171624kopie.jpg

Rekonstrukce knihovny 2012

Dne 29. května 2012 byla za přítomnosti starosty Ing. Josefa Troupa slavnostně otevřena nově zrekonstruovaná knihovna v Mříči. A protože knihovna doznala velkých změn, chtěly bychom všechny občany Křemežska, seznámit se současnými prostorami knihovny.

Knihovna v Mříči byla velmi vlhká, tvořila se zde plíseň a prostor byl cítit ztuchlinou. Proto byla vyměněna stará okna za nová, aby se mohlo více a lépe větrat. Bylo strženo staré lino, místo něj byla na podlahu položena dlažba. Knihovna je celá čerstvě vymalovaná.

Starý, plesnivý a ztuchlinou načichlý nábytek byl nahrazen „skoro“ novým. Využily jsme k tomu knihovní pult, z původní knihovny v Křemži, který byl ještě uskladněn v místním kině.

Zároveň bychom chtěly poděkovat Velíškům, za dočasné uložení veškerého knihovního nábytku i knih, u nich v domě. Dále zaměstnancům Služeb Křemže i dalším dobrovolníkům za jejich pomoc při stěhování.

Budeme rády, když nová knihovna přiláká co nejvíce spokojených čtenářů.

Knihovna před rekonstrukcí

sa506199kopie.jpg  Obrazek

Slavnostní otevření

sa508641kopie.jpg