Katalog knihovny

Jak používat katalog novinek?

Pod formulářem katalogu nalezne uživatel další možnosti, jak pracovat s on-line katalogem.

Pokud chce uživatel zjistit, jaké novinky byly do knihovny nakoupeny – „rozklikne“ – Seznamy a novinky - zde si zadá – Vyhledávat ve všech dokumentech – a určí si zpětně období, v jakém měly být novinky nakoupeny. Pokud se nezobrazí žádný seznam, je potřeba prodloužit časové období.

Pokud uživatel "rozklikne" zvolený titul, získá další podrobné informace o tomto konkrétním titulu + informaci o tom, zda je titul k dispozici nebo je v tuto chvíli vypůjčen jiným uživatelem.

Pokud je kniha půjčena, může si ji uživatel zamluvit – rezervovat - před odesláním požadavku na rezervaci zadá uživatel následující údaje:

Číslo průkazky
PIN ( RRMMDD ) – datum narození
– rok (poslední dvojčíslí), měsíc, den